Rekrutacja 2025/2026
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 26 stycznia 2025r. uczniowie klas I-III swoimi występami uczcili wyjątkowe święto - Dzień Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w ten szczególny sposób mogliśmy podziękować IM i złożyć z serca płynące życzenia. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności teatralne, muzyczne i taneczne. Byliśmy świadkami reportażu, spędziliśmy cudowne chwile przygotowując wigilię, a nawet wspólnie przeżyliśmy narodziny Pana Jezusa. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
28Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości... Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Matka
27. listopada 2024 r. na scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki "Zamek" odbył się spektakl patriotyczny pt. "Matka", zrealizowany w konwencji teatru tańca przez uczniów naszej szkoły.
Obrazował on losy Polaków walczących z zaborcami o odzyskanie wolności, ukazując Matkę jako symbol Ojczyzny. Młodzi artyści oddali cześć Polsce, przedstawiając Ją jako Rodzicielkę - pełną troski, cierpienia i miłości- która opłakuje swoich synów, ale jednocześnie zagrzewa ich do walki o niepodległość.
15Motyw Matki- Ojczyzny w spektaklu był nośnikiem silnych emocji. Symbolizował związek Polaków z ich ziemią i wspólne poświęcenie dla dobra kraju. Była to artystyczna forma ukazująca, że Ojczyzna, podobnie jak matka, jest źródłem życia i siły, a jej los zależy od poświęcenia i miłości jej dzieci.
Widowisko w szczególny sposób poruszyło serca widzów. Było nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale także ważną lekcją patriotyzmu, przypominającą o roli wartości, takich jak wolność, solidarność i oddanie. Występ spotkał się z ogromnym uznaniem zgromadzonej publiczności, wśród której obecni byli przedstawiciele lokalnych władz i społeczności, rodzice, nauczyciele, miłośnicy historii i teatru.
Pasowanie na ucznia – Wielka Wyprawa Odkrywców
Dnia 14 października nasi pierwszoklasiści stanęli na progu wielkiej przygody. Niczym dawni żeglarze i odkrywcy, wyruszyli w podróż, która poprowadzi ich przez nieznane lądy wiedzy, nowe światy wyobraźni i niezbadane zakątki umiejętności.
23Tak jak przed wiekami wielkie odkrycia geograficzne były możliwe dzięki ludzkiej ciekawości i odwadze, tak teraz nasi uczniowie, pełni zapału i chęci poznawania świata, wypływają na szerokie wody edukacji. Wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pięknie oddaje ducha tej chwili:
"Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki.
Pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki."
Droga przed nimi nie zawsze będzie łatwa – czasem trafią na wzburzone fale trudnych zadań i sztormy wyzwań. Ale z pomocą nauczycieli, rodziców i przyjaciół nauczą się nawigować w tym nowym świecie. Z każdym dniem będą rozwijać swoje talenty, zdobywać kolejne umiejętności i poszerzać horyzonty.
Podczas uroczystego pasowania, nasi młodzi odkrywcy oficjalnie wstępują na pokład szkolnej żeglugi. Życzymy im, aby ta podróż była pełna fascynujących odkryć, radości z nauki i dumy z pokonywania własnych granic.
Niech wiatr ciekawości zawsze dmie w ich żagle!
Narodowe Czytanie - 7 września 2024 r.
Tradycją naszej placówki stało się już coroczne uczestnictwo w tej podniosłej akcji. Tegoroczna lektura – „Kordian” Juliusza Słowackiego – skłania do refleksji nad Polską i polskim losem.
Dramat opowiada o tym, że wolność i niepodległość wymagają odpowiedzialności, konsekwencji i gotowości do czynu. Można go traktować jako opowieść o naszej współczesności…
27Uczniowie naszej szkoły zainscenizowali sceny „Kordiana”, w których ukazali rozdartą duszę bohatera trawioną „jaskółczym niepokojem” oraz jego romantyczną naturę..
Uczestnictwo w tej narodowej akcji zainicjowanej przez parę prezydencką w wyjątkowy sposób przybliża najważniejsze dzieła literatury polskiej naszej młodzieży. Uczy ich przynależności i tożsamości narodowej. Daje możliwość obcowania ze sztuką.Jest również niepowtarzalną okazją do kształtowania wrażliwości kulturowej i rozwoju .
"Więc poszli bez słowa..."
"Więc poszli bez słowa (honor sprawa święta) oddać życie swoje - Przemyskie Orlęta". /Teresa Paryna/
14Wspominając rok 1918 i odzyskanie przez Polskę niepodległości, nie możemy zapomnieć o tych, którzy przelali krew za polski Przemyśl - Przemyskich Orlętach. Chociaż młodzi ciałem, to dojrzali duchem swoim życiem dali i wciąż dają nadzwyczajną lekcję patriotyzmu, lekcję postawy wobec Ojczyzny. Chcąc czerpać jak najwięcej z Ich nauki, podążyliśmy szlakiem Orląt, przenosząc się na przemyskie ulice z 1918 roku. Przez wydarzenia z tamtych listopadowych i grudniowych dni przeprowadzili nas harcerze z 21 Przemyskiej Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów, którzy wraz z przekazaniem nam historii młodych Bohaterów, przekazywali ducha patriotyzmu. Jesteśmy wdzięczni za tak wartościowe zajęcia.
Czuwaj!
"Niebiański Bal"
Dziś na chwilę nasza szkoła zamieniła się w Niebo za sprawą Świętych i aniołów, których można było spotkać na korytarzach szkoły. Postanowiliśmy przyjrzeć się im z bliska i zbadać w czym tkwi ich niezwykłość. Otóż, żaden z nich nie był superbohaterem, ani nie przenosił gór, ale każdy z nich codzienne, zwyczajne zadania konsekwentnie realizował z MIŁOŚCIĄ czyniąc dobro. Najmłodsi uczniowie podczas zabaw i gier uczyli się wytrwałości, cierpliwości i szacunku do innych, bo wszyscy jesteśmy "powołani do świętości".
29
"Orlęta w obronie polskich granic"
"Orlęta w obronie polskich granic" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ujkowicach. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Barszczak, Ewa Żaczek i Patryk Ścigaj. Dziękujemy. Uczniowie wzięli też udział w zajęciach przyrodniczych.
4
Szkoła Pamięta
Również i w tym roku przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. To wspomnienie tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. My pielęgnujemy pamięć i dbamy o miejsce spoczynku księcia Leona Sapiehy i hrabiego Andrzeja Potockiego.
2
Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia.
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Edukacji Narodowej połączone zostało ze świętem pierwszoklasistów i ich uroczystym pasowaniem. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
10Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki . Zaprezentowali wiedzę i umiejętności , które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Po części artystycznej , w niezwykle podniosłej atmosferze, złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor, poprzez dotknięcie ogromnym, "zaczarowanym" ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.
ZIELONA SZKOŁA - Sękowiec
W sercu Bieszczad, wśród lasów bukowo - jodłowych, z widokiem na pasma Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej udaliśmy się na zajęcia terenowe w lesie. Rozpoczęliśmy edukacją przyrodniczą i ekologiczną pod okiem pani Marty Ziemniewicz - Zastępcy Nadleśniczego ds. zasobów leśnych w Nadleśnictwie Lutowiska. Pani Marta zabrała nas w fascynujący świat bieszczadzkiej flory i fauny. Leśnie karty pracy, terenowe aktywności oraz entuzjazm i profesjonalizm prowadzącej sprawiły, iż nauka stała się czystą przyjemnością. Wieczorne zajęcia muzyczne to wspólne śpiewanie piosenek harcerskich. Ten wyjazd to też świetna okazja na naukę samodzielności i odpowiedzialności.
77Radość działania, poznawania, odkrywania i poszukiwania - z tym wszystkim powinna kojarzyć się nauka. Właśnie o to zadbaliśmy planując "szkolne" aktywności na zielonej szkole w Sękowcu. W grupach wiekowych uczniowie pracowali nad rozumieniem tekstu, zgłębiali ortografię, wyrażali emocje i pobudzali wyobraźnię tworząc prace plastyczne. Wszytko to spięte tematyczną klamrą bieszczadzkich legend. W drugiej części dnia przeżyliśmy niezwykłą przygodę, pomagając chorym czadom i stawiając czoła zagadkom i zwodniczym wskazówkom przebiegłego Biesa. Maszerując na azymut, rozwiązywaliśmy emocjonujące zadania. Nasz wysiłek się opłacił! Zdobyliśmy klucz do bieszczadzkiego skarbu i sporządziliśmy ziołowy eliksir według ściśle strzeżonej receptury, który uratował czady! Podsumowując całodniowe wysiłki udaliśmy się na wieczorny spacer i wspólne zabawy ruchowe. To był intensywny i niezwykle udany czas!
Trzeci dzień spędziliśmy w Muzeum Dziedzictwa Ludowego w Sanoku. Podczas zajęć w skansenie mogliśmy spróbować swych sił w typowych codziennych obowiązkach, przynoszeniu wody czy mieleniu na żarnach. Poznaliśmy zwyczaje i rzemiosła mieszkańców galicyjskich miasteczek, kurną chatę i działanie pieca chlebowego. Najciekawszym okazało się przeniesienie w czasie do szkoły sprzed stu lat, z dawnymi zeszytami, tornistrami i zwyczajami. Cała wizyta w skansenie to niezapomniana konfrontacja z przeszłością.
Pamiętając o zmarłych oddajemy im honor i uczymy historii.
- 4
Taki właśnie wydźwięk miała coroczna nasza uroczystość upamiętniająca hrabiego porucznika Andrzeja Potockiego oraz księcia Leona Sapiehę w rocznicę ich śmierci. Obchody rozpoczęliśmy mszą świętą, kontynuowaliśmy na cmentarzu w Łętowni przy grobach L. Sapiehy i A. Potockiego, a zakończyliśmy spotkaniem i rozmowami na temat dalszych, innych form upamiętnienia rodu Sapiehów i Potockich, spoczywających na lokalnym cmentarzu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, którym dziękujemy za przybycie. Wyrazy podziękowania składamy również paniom z KGW w Łętowni za wspaniały poczęstunek.
Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" - Łętownia 2023
Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" - Łętownia 2023!
Piękna scenografia, kostiumy i profesjonalizm czytających, wspaniała atmosfera - to wszystko sprawiło, iż akcja płynęła jak tytułowy Niemen. Autorka powieści - Eliza Orzeszkowa przeniosła zebranych na Narodowym Czytaniu wprost do Korczyna i Bohatyrowic.
Na scenie pojawili się zaproszeni goście, absolwenci i uczniowie naszej szkoły. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom naszych uczniów za przygotowanie smakołyków staropolskiej kuchni , które suto zapełniły weselne stoły.
Szczęśliwej drogi już czas...
W dniu 22.06.2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni odbyło się pożegnanie klasy VIII.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VIII, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.2Najpierw zaprezentowano krótki film ukazujący naszych ósmoklasistów na przestrzeni dziewięciu lat nauki. Nikt nie miał wątpliwości, że nasi uczniowie ulegli niesamowitej przemianie. Potem uczniowie klasy VIII przedstawili krótki skecz z życia szkoły. Po zakończeniu części artystycznej nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy VIII.
Ostatni raz z moją klasą
W dniu 15.06.2023r. klasa VIII udała się na wycieczkę do Rzeszowa.
5Pierwszym punktem wyprawy były Rzeszowskie Piwnice. To podziemna trasa turystyczna, którą stanowił zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się w Rzeszowie pod staromiejskim Rynkiem. Trasa podziemnych korytarzy miała długość 369m.Obejmowała 25 piwnic i 15 korytarzy o głębokości sięgającej nawet do 10 m w głąb ziemi. W stworzonym w Rzeszowskich Piwnicach świecie multimedialnych kreacji, podczas projekcji filmu w technologii 5D, uczniowie mogli poznać historię miasta Rzeszowa, zagrać w tematyczne quizy i gry zręcznościowe. Po wizycie w Rzeszowskich Piwnicach udali się do Parku Trampolin "Grawitacja" ,gdzie otrzymali sporą dawkę energii oraz dobrego humoru.
Fnał X Wojewódzkiego Konkursu Frazeologicznego "Zostań mistrzem słowa".
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Emilia Gudz zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Frazeologicznym "Zostań Mistrzem Słowa", który odbył się pod patronatem profesora Jana Miodka, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie podczas jubileuszu 40-lecia szkoły. Jesteśmy dumni i gratulujemy Emilii, jej rodzicom oraz pani opiekun - Annie Kuli wspaniałego rezultatu.
1
Bajkowe Święto Rodziny w Łętowni
4 czerwca przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni odbył się Piknik Rodzinny utrzymany w konwencji animacji Walta Disneya.
58Była to impreza plenerowa mająca na celu integrację pracowników szkoły ze środowiskiem lokalnym. Otwarty charakter "Pikniku" oraz jego uniwersalna formuła przewidująca atrakcje dla starszych i młodszych zachęciły do uczestnictwa w nim całe rodziny. Przybyłych gości przywitała przepiękna, słoneczna pogoda. Budynek szkoły i jego najbliższe otoczenie zmieniły się w tym dniu z miejsca nauki i pracy w teren beztroskiej zabawy, śmiechu i radości.
Uczniów klas I-VIII mogliśmy podziwiać w spektaklu konkursowym: "Jesteś serca biciem". Tańcem, ruchem i mimiką nasi uczniowie w mistrzowski sposób oddali katastroficzny wpływ nieodpowiedzialnego zachowania człowieka na środowisko naturalne. Natomiast uczniowie klas I-III zaprezentowali spektakl teatralny pt: "Śnieżka". Na uwagę zasługiwały piękne stroje i wspaniała gra aktorska.
Bogaty program tego rodzinnego spotkania obejmował gry, zabawy oraz konkursy dla dzieci i rodziców, w których mogli się wykazać sprawnością fizyczną i bystrością intelektu. Duże zainteresowanie przybyłych gości wzbudził pokój zagadek. Zachwyceni aranżacją malowniczego wnętrza przystąpili do niezwykle trudnego zadania. Należało uwolnić uwięzione goryle. Musieli rozwiązać wiele zagadek oraz wykazać się sprytem i kreatywnością.
Rozgrywki sportowe ,quizy na temat znajomości bajek Walta Disneya były nagradzane drobnymi upominkami. Po tak licznych atrakcjach i związanych z nimi emocjach można było odpocząć w strefie relaksu. W regeneracji utraconych sił pomogła degustacja ciast, lodów i pysznych soków.
Na zakończenie wyświetlono film pt.: "Tarzan-początek" w letnim kinie pod gwiazdami.
Piknik zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy sponsorów, rodziców i pracowników szkoły.
XIX Konkurs Historyczny „Twierdza Przemyśl”.
Twierdza Przemyśl jest nieodłącznym elementem lokalnej historii. Dla kolejnych pokoleń stanowi swoistą lekcję patriotyzmu, którą należy kontynuować i promować. W dniu 20 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Konkursie Historycznym „Twierdza Przemyśl”. Szkołę reprezentowali: Kinga Repich,Maria Prokopska, Maja Buś, Oleh Kovalchyk i Oskar Kurasz. Z radością informujemy, że wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Oleh Kovalchyk i Oskar Kurasz. Gratulujemy wysokich wyników.
2W dniu 27 kwietnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XIX edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. Uczniowie naszej szkoły zmagali się z pytaniami dotyczącymi wydarzeń z okresu I wojny światowej oraz znajomości fortyfikacji.
Miło nam poinformować, że Oleh Kovalchyk i Oskar Kurasz otrzymali wyróżnienie w tym
konkursie.
Nic dwa razy się nie zdarza...
W dniu 21 kwietnia odbył się '' Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisław Szymborskiej - Mozarta Poezji Polskiej” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania poezją noblistki, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VIII Julia Stadnik.
1Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich uzdolnień polonistycznych.
Historia największej miłości
Chcąc godnie przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy uczniowie naszejszkoły przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Wyjątkowa inscenizacja przygotowana w konwencji teatru cieni wprowadziła licznie zgromadzoną publiczność w przeżywanie Misterium Wielkiego Tygodnia. Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżonego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, Weronikę ocierającą Mu twarz, Szymona
Cyrenejczyka pomagającego dźwigać Mu krzyż, apostołów oraz lud jerozolimski. Aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci. Dekoracje i odpowiednio dobrana muzyka potęgowały nastrój.23Spektakl spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami. Poprzez Misterium realizowaliśmy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej i przygotowaliśmy się duchowo do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.